Nejnovější recenze ze sekce GPS lokátory

NaviLock NL-602U

NaviLock NL-602U

Ověřený zákazník suntech.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 19. září 2021

Zakoupeno v suntech.cz

• Citlivý přijímač (osvědčená čipová sada)
  • Indikační LED
  • Magnet
  • Připojení přes USB
  • Dostatečně dlouhý kabel
  • Trochu složitější zprovoznění (hlavně ve windows)

Dlouhá léta jsem používal různé přístroje k podobnému účelu. Když potřebuju sériová data (třeba pro arduino), je GPS modul (holý modul) to pravé. Ale pro připojení k počítači se to musí převádět na USB (i pro počítač vybavený sériovou linkou by se musely převádět úrovně, to už je jednodušší usb<>uart převodník). Chtěl jsem tedy něco co by se připojovalo rovnou k USB, jako třeba starý holux (už má za sebou spoustu let a spoustu cest a podle toho vypadá). Tohle vypadalo, že je ono.
Zprovoznění nebyla zrovna hračka. Ve windows je nezbytné nainstalovat ovladač (přestože na daném počítači jsem si myslel, že jsou snad už všechny myslitelné ovladače sériových portů, nebylo tomu tak), pak dostane normálně číslo COM a lze s ním komunikovat jako s čímkoliv jiným. No ono tak normálně to zase nešlo, myslím si, že jsem zkušený uživatel windows a najít na CD potřebné soubory mi dalo dost zabrat. V linuxu (včetně raspberry) neni potřeba instalovat nic, což je v návodu také inzerované. Tak jsem vzal svůj navigační sw a chtěl se připojit na /dev/ttyUSB0 a ono prý neexistuje. To jsem znejistěl, v linuxu takové zkuše nosti nemám a tak jsem čekal značné problémy (či to, že to nepůjde). Po vypsání dmesg (to je to, co se většinou dává na různé poradny, protože obsahuje potřebné info) a chvilce hledání jsem zjistil, že se tohle zařízení hlásí jako ACM, tedy je potřeba použít cestu /dev/ttyACM0. To jsem si oddechnul, že je to tak jednoduché (že můj sw nedetekuje porty ACM je asi jenom jeho chyba, je to už druhá třída sériových portů, o které vím, že je nedetekuje).
Co mě překvapilo byla rychlost s jakou byl dostupný signál - opravdu pár sekund (i když byl bod označený ještě jako neplatný, trefil se do mnohem méně jak 100 metrů, což by bylo i pro platný bod poměrně dobré). Pak jsem zjistil, že to je tím, že si přijímač pamatuje poslední bod, který získal (nezačíná na severním geogeafickém pólu jako je u jiných přijímačů (včetně neo6) běžné), když jsem se marně snažil windows přesvědčit, že toto zařízení už musí znát (nešlo tedy o pravý cold start). Přesto metr od okna už nepatří mezi úplně ideální polohu. Moje nadšení opadlo, když jsem se vydal městem, to už se podobalo tomu, co znám od modulů neo-6 (měla by to být stejná čipová sada). Spíš teda mi po nějakém experimentování přišlo, že musím mít přijímač zhruba ve výši uší či očí, což působí na spolucestující jistě zvláštně (kde jinde vyzkoušet nejen přijímač, ale hlavně navigační sw než v autobuse), ale možná to byla jen náhoda zaviněná topologií terénu (než tím, že se počítá s umístěním na střeše auta).
Kontrolní LEDka je za slunečného dne dost špatně vidět, ještě že je zvoleno blikání, to se s velkou námahou dá poznat. Jinak když nepraží slunce nebo za šera je to v pohodě. Opět pouze nepatrná komplikace, indikaci signálu dám do příští verze sw a tento problém odpadne.
Za mě je to velmi užitečný přístroj, ale je potřeba si uvědomit, že to je jen přijímač, je k tomu potřeba vhodný sw (a hw) pro zamýšlěné použití (záznam trasy, navigace nebo orientace s podporou mapových podkladů a podobně). Pro mě to bylo přesně to, co potřebuju k raspberry a své aplikaci.

Ověřený zákazník LAMAX.cz Standa Vloutek

Přidáno: 8. září 2021

• vzhled
  • výdrž baterie
  • přesnost GPS
  • voděodolnost (i na plavání psa)

Lokátor jsem měl cca dva měsíce. Koupil jsem ho kvůli velmi pěknému vzhledu, přesnému GPS a super ceně, ale podařilo se mi ho rozbít (ani se neptejte jak). Ale skoro hned jsem si objednal další a jsem stejně jako předtím nadmíru spokojený.

Ověřený zákazník KupToTu.cz Borivoj

Přidáno: 6. září 2021

Zakoupeno v KupToTu.cz

• Sim karta
  • Nabíjení jednou týdně
  • Velice pohodlné nošení
  • Kvalita zpracování

Celkově jsem s lokátorem velmi spokojen a určitě bych neměnil.

Ověřený zákazník eoshop.cz Zoltan Palach

Přidáno: 5. září 2021

Zakoupeno v eoshop.cz

• Výdrž
  • Design
  • Výkon

Moje první lokátory. Koupil jsem rovnou 3. Pro mě, psa a manželku . GPS překvapila , rychlá a docela přesná .

Přidáno: 3. září 2021

• Zařízení funguje dobře, spokojenost.
  • Servis a služby společnosti výborné.
  • Rychlá komunikace

Ověřený zákazník LAMAX.cz Radim

Přidáno: 2. září 2021

• Dobrá výdrž baterie
  • Celkem přesný GPS
  • solidní cena
  • univerzální

Lokátor objednán pro manželku po zkušenosti u mne, nemám s nim žádný problém. Doporučuji i přes trochu vyšší cenu, ale vyplatí se zainvestovat v porovnání co pro vás bude dělat po celou dobu nošení.

Přidáno: 31. srpna 2021

• srozumitelna aplikace jak v mobilu tak v pocitaci
  • moznost prepinani na "live tracking" = sledovani v realnem case
  • zvukova a svetelna signalizace pomuze rychle v nalezni zatoulaneho psa/trackeru
  • rodinne sdileni moznost sledovani vice psu v jedne aplikaci
  • lehke a male zarizeni
  • zatim (vice nez pul roku intenzivniho uzivani) prekvapive rozumna vydrz baterie (stand-by mode skoro tyden)
  • v pripade problemu velmi vstricne chovani zastupce firmy
  • zatim jen jednou se stalo ze po vymachani psa v rybnice se nechtel tracker chytit, pomohl restart a pockat nekolik minut

Přidáno: 27. srpna 2021

• Funkce živé sledování super! Vím kde je momentálně můj mazlíček.
  • Funkce úspory baterie v místě, kde mazlíček bydlí.
  • Dlouhá výdrž baterie.
  • Snadné nabíjení.
  • Trochu mi chybí u statistik sledování počtu km (místo délky aktivity).

Měla jsem různé gps trackery a tenhle je jednička na trhu. Od jiných trackeru je super, že má live tracking a gps lokátor se aktualizuje každou sekundu (což u jiných gps lokátorů se aktualizuje max. po 1 minutě).

Siotech SI004ČS

Siotech SI004ČS

Ověřený zákazník tipa.eu Joe Black

Přidáno: 21. srpna 2021

Zakoupeno v tipa.eu

• Předpokládaná výdrž na baterii
  • Pěkně zpracované
  • Dvojice baterií v balení
  • Nezasahuje do elektroninky auta - necucá baterku auta apod.
  • Velice špatná přesnost, pokud není auto na volném prostoru
  • Za pohybu moc nefunguje
  • Možnosti konfigurace a přenastavení trackeru
  • Žádná mobilní aplikace, ač jejich stránky fungují na mobilu velice dobře

Jsem z tohoto trackeru značně nalomený. Na jednu stranu funguje dobře, když je dobrá viditelnost a cena ujde, na druhou stranu málo kdy se auto nachází v optimálních podmínkách a za jízdy ho tento tracker prakticky nikdy nenajde.
Nejspíš si ho nechám jako sekundární GPS tracker do auta a pořídím něco lepšího.

Na sledování traktorů na poli asi dobré, ale na klasická auta ... nedoporučil bych.

Invoxia IX-LWT1-IVX-001

Invoxia IX-LWT1-IVX-001

Ověřený zákazník CZC.cz Lubomír

Přidáno: 20. srpna 2021

Zakoupeno v CZC.cz

Docela příjemný poměr cena užitkovost. Vyzkoušeno a je funkční dle návodu.

Ověřený zákazník LAMAX.cz Standa Kelbler

Přidáno: 11. srpna 2021

• Design
  • Zpracování
  • GPS

Po pár pokusech jsem si konečně trochu připlatil za lepší lokátor. Tenhle vypadá hezky, má i hromadu funkcí (klíčenka, lokátor na obojku, na scooter atd) a hlavně je neuvěřitelně lehký. Pro naši kočku akorát.

Ověřený zákazník eoshop.cz Václav

Přidáno: 9. srpna 2021

Zakoupeno v eoshop.cz

• vzhled
  • výdrž baterie
  • ovladatelnost

S lokátorem jsem spokojenej. Výdrž baterky, design, funkce ale i ovládání jsou uživatelsky velmi příjemné. Oproti některým jiným lokátorům je GPS velmi přesné .

Přidáno: 9. srpna 2021

• Skvělé zařízení pro sledování našeho psa: teriér, aktivní, "zdrhač" za zvěří či fenkami v okolí. Měli jsme i předchozí verzi (ztracená v zimě v hlubokém sněhu). Tahle je menší, lépe drží na obojku.
  • Snadné dobíjení a slušná výdrž baterie.
  • Velmi oceňuji komunikaci Tractive i prostřednictvím newsletterů (ne příliš časté a mile sestavené).
  • Velmi dobrá a snadno obsluhovatelná mobilní aplikace umožňující přístup celé rodině.
  • Slušná cena za data včetně evropského roamingu (neřešíte zkrátka, kde zrovna se psem jste)
  • V oblastech s nízkým/žádným mobilním signálem samozřejmě funguje hůře/nefunguje a navíc spotřebovává rychle baterii, nicméně to není vada nebo chyba zařízení.

Po více než 5. letech zkušeností s Tractive můžu jen doporučit.

Ověřený zákazník KupToTu.cz Tonja

Přidáno: 8. srpna 2021

Zakoupeno v KupToTu.cz

• Kvalita
  • Zpracování
  • Výbava

Přítel mě překvapil a tenhle lokátor mi dal k narozeninám a jsem nadšená :) Je super, vypadá moc hezky, mám ho na kole, které nechávám venku. Za mě spokojenost :]

Ověřený zákazník CZC.cz Zoltan

Přidáno: 5. srpna 2021

Zakoupeno v CZC.cz

• design
  • vykon
  • váha
  • Funkce

Lokátor jsem si koupil nedávno a jsem s ním velmi spokojený. Opravdu mile mě překvapila výdrž baterie a nabíjení jednou týdně je super. Ještě ty platby za data a jsem spokojený na 200 %.

Tým LAMAX Electronics

• Lehké a malé zařízení avšak nabízí velmi dobrou kontrolu nad naším mazlíčkem. Používáme při volném pouštění psa. Oceňuji možnost LIVE kontroly, kde vidím v mobilu pejska jak si běhá za kopcem. Výdrž baterie je velmi dobrá. Oceňuji také, že je výrobek voděodolný. Aplikace v mobilu je více než vyladěná.
  • Nenašli jsme.

Výrobek nám velmi vyhovuje a doporučila bych ho všem, za ten klid to určitě stojí.

Ověřený zákazník LAMAX.cz Boris

Přidáno: 1. srpna 2021

• kvalitní zpracování
  • nádherný
  • velká výdrž baterky
  • komplet v CZ
  • byl jsem trochu skeptický, ale lokátor mne opravdu mile překvapil každým dnem používání.

Zatím mám týden a ještě jsem ho nenabíjel. Chtělo by to ale víc možností, třeba i více příslušenství.

Přidáno: 31. července 2021

• Malý, lehký, přesný, SIM integrována. Baterie vydrží týden, pokud tedy nejste stále v režimu LIVE a po aktivitě tracker vypínáte. Vyberete si předplatné, o víc se nestaráte. Žádné další poplatky operátorovi za datovou SIM, kde jste navíc limitováni jednou sítí a poplatky za datový tarif musíte platit stejně. Tracker se automaticky přepíná na nejsilnější síť v dosahu.
  • Spona na uchycení by mohla být silnější, uvidím, jak dlouho vydrží. Nicméně lze objednat náhradní.
  • Signál GPS občas vypadne v hustém porostu. Pokud se se zvířetem pohybujete výhradně v lesnatém porostu, může být problém.

Celkově cenově nejdostupnější, nejmenší a nejspolehlivější tracker pro domácího mazlíčka, který lze koupit. Tracker můžete využívat nejen k hlídání a sledování zvířete. Osobně mi hlídá přes noc vůz před domem.

Ověřený zákazník PROFIO Kristof

Přidáno: 26. července 2021

Zakoupeno v PROFIO

• Podpora 3G sim
  • Ohraničení území kde se má auto pohybovat (super pokud si vaše auto vezme mladý řidič)
  • Alarm pokud nenajde GPS signál.

S produktem jsem spokojený, využíváme ho v každém autě co máme doma. Takto vždy víme kde se kdo nachází a kdyby bylo třeba dokážeme rychle reagovat.

Ověřený zákazník PROFIO Ověřený zákazník

Přidáno: 20. července 2021

Zakoupeno v PROFIO

Pro mě nejlepší volba GPS sledování v reálném čase přes mobil. Vybíral jsem si z více variant, od různých výrobců ale tento od značky Profio mi vyšel jako nejlepší.
Baterie v zařízení je úžasná - 10 000 mAh znamená, že lokalizátor budete nabíjet jen velmi zřídka. Máme ho v každém firemním autě, a protože často rozvážíme zboží na různá místa vím potvrdit že lokalizace funguje 100%. Lokalizátor na to kolik má funkcí a výdrž není ani velmi velký. Vydrží snad všechno, déšť, sníh, bláto. Za mě rozhodně doporučuji.

Zobrazuji 121 - 140 ze 500 recenzí 1...5 6 [ 7 ] 8 9...25