Nejnovější recenze ze sekce GPS lokátory

Anonym Anonym

Přidáno: 9. srpna 2013

• výdrž baterie
  • baterie z nokie
  • jednoduché ovládání a indikace diod
  • software se zastaralým API klíčem
  • odkaz na update nefunguje

Používám hlavně jako BT GPS, abych šetřil energii v mobilu. Dobře spolupracuje s aplikací Blootooth GPS.
Chce to pohrát si s nastavením a najít to vyhovující.
Celkem byla zábava hledat update, protože odkazovaná stránka neexistuje. Nakonec jsem našel.
Trochu mi chybí poutko nebo spona na zavěšení na batoh.

Ověřený zákazník Mironet.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 7. června 2013

Zakoupeno v Mironet.cz

• Výdrž, lze použít nabíjecí aku
  • displej ku ničemu a matoucí údaje - délka trasy nerovná se vzdálenosti bodu startu a cíle. Je třeba s tím počítat

OK za ty prachy

GPS logger GT-750 Bluetooth

GPS logger GT-750 Bluetooth

Ověřený zákazník Conrad Ověřený zákazník

Přidáno: 24. května 2013

Zakoupeno v Conrad

• Dělá to, co má.
  • Na Win 7 x64 nefungovaly originální ovladače - musel jsem si najít a použít alternativní USB-COM driver. Dodaný software se nedá prakticky použít k editaci tras - naštěstí jsou alternativy. Chybí možná trochu nějaké poutko pro zavěšení nebo upnutí.

Hardwarově je to OK, funguje jak má, dobíjet lze z jakéhokoliv zdroje s klasickým USB (nabíječka je tu pouze do auta a kabel USB - USB mini). Já měl potíž s nefunkčními ovladači ve Win 7 x64, ale nikdo jiný si nestěžoval, takže na 32b verzích třeba chodí OK. Software je trochu jednodušší - stačí na individuální nebo předvolené nastavení pro různé použití loggeru, exporty nasnímaných tras v základních formátech. Bohužel nějaká kloudná editace trasy (smazání části trasy ...) se v něm dělat rozumně nedá. Chce to vyexportovat a dále zpracovat v jiném editoru. Takže pár mušek, ale nic, s čím by si člověk neporadil a je to mrně (snad ho někde na cestách neztratím:-)).

Přidáno: 1. května 2013

(naposledy upraveno 1. května 2013)

Zakoupeno v Alza.cz

• Rychlý fix polohy, velká paměť
  • Baterie by mohli vydržet více, ale postačí

Vše dle očekávání a popisu

Canon GP-E2

Canon GP-E2

Ověřený zákazník Afoto Ověřený zákazník

Přidáno: 21. dubna 2013

Zakoupeno v Afoto

• Nejlepší způsob zaznamenávání souřadnic do exifu fotek pro můj fotoaparát.
  • Mimo souřadnic umí i směr a trasu, což je velmi výhodné pro reporáže z cest.
  • Velmi jednoduché ovládání.

Velmi zdařilý produkt po všech stránkách.

NaviLock NL-302U

NaviLock NL-302U

Ověřený zákazník SAVERMAN Ověřený zákazník

Přidáno: 18. dubna 2013

Zakoupeno v SAVERMAN

• Splňuje očekávání
  • Možná zbytečně krátký připojovací kabel

Do navigační sestavy doporučovaný komponent s čipem SiRFstarIII vyhovuje zadání

Přidáno: 16. dubna 2013

• funguje skvěle
  • dobrá citlivost
  • skvělý software
  • napájení baterie AA (možnost mít náhradní s sebou)
  • displej
  • kryt baterie trochu subtilnější konstrukce
  • absence krytu USB

skvělý poměr cena/výkon
odolný
určitě bych doporučil
dobře se s ním pracuje

osuchy osuchy

Přidáno: 15. dubna 2013

(naposledy upraveno 25. června 2013)

• jako velky + davam za moznost vymeny tuzkove baterie, kterou je mozno pouzit nabijeci ( 2600NIMH vydrzela bez nabijeni zaznam 10 ruznych tras s celkovou dobou zaznamu 30hodin)
  • rychle nacitani
  • dobra komunikace s telefonem pres bt
  • vcelu presny zaznam trasy
  • trasa zustane ulozena i vpripade preruseni dodavky energie a uplne vypnuti.
  • tlacitko zapnuti je docela nestastne reseno (mozna jen u meho modelu) staci se dotknout "prepinaciho tlacitka" a uz se mi nekolikrat stalo, ze se vypnul, bez presunuti do polohy off.
  • pri vlozeni nekterych modelu nabijecich baterii se clanek zasekne - je hodne na tesno.

prvni kus, ktery jsem si vyzvednul osobne v Mironetu mel vypadeny displej ( dle informaci prodavacky se jednalo o normalni zalezitost...." asi to jen tak vypadlo a staci jen prilepit"), pozadoval jsem objednani noveho kusu, ktery dorazil, nicmene pri vyzvednuti noveho kusu byl pristroj radeji otocen tak, aby na displej nebylo videt...krabice byla evidentne uz nekym otevrena, nastesti, ale vse funguje. Tento postup/pristup bych dal ja velky minus prodejci predevsim na prvnim miste

- [update] po mesici uzivani prestal Holux zapisovat logovane data, po dalsim mesici reklamace se vratil s - potrebou zmeny firmware na novy.
Nicmene stale spokojenost predevsim ve vydrzi baterie a pomerne presne zamereni na 5metru max.

Přidáno: 4. dubna 2013

• Jednoduché a funkční.
  • Nic.

Dostatečné a nenáročné řešení.

osuchy osuchy

Přidáno: 26. března 2013

• možnost výměny baterie
  • lehký
  • signál docela přesný
  • záznam 10hodin v kuse bez problému
  • tlačítko na zapnutí je dobře chráněno proti nechtěnému vypnutí
  • připojení přes BT k telefonu
  • špatný dodávaný software, který funguje "tak na půl". Dodavatel sice dodává CD plné manuálů, 4 software, ale z toho fungoval jen jeden.
  • při stažení dat a konverze do gpx se ztratila některá data ... proč nevím.

špatná komunikace mezi softwarem a stažení dat, jinak docela šikovná, vcelku přesná krabička, která vydrží na cestách při výměně baterií...
nicméně jsme výrobek vrátil a objednal Holux M-241 a jak bylo vidět při importu dat, někdo přede mnou už výrobek testoval a nevymazal data... takže to nebyl nový kus (nejspíš).

Ověřený zákazník Electro World Ověřený zákazník

Přidáno: 13. března 2013

Zakoupeno v Electro World

• nepodařilo se mi to zprovoznit
  • v obchodu mi neuměli poradit,technici nejsou technicky na úrovnni

vrátil jsem to

mám za to.že mi prodali už jednou vrácený nefunkční výrobek

Ověřený zákazník Electro World Ověřený zákazník

Přidáno: 13. března 2013

Zakoupeno v Electro World

• Jednoduchá obsluha
  • Malé rozměry
  • Příznivá cena (pouze Electroworld)
  • Vysoký efekt za malé náklady.
  • Zdarma přístup do internetové aplikace k online sledování.
  • Zdarma online kniha jízd s archivací dat
  • Velmi špatná podpora ze strany výrobce (resp. dovozce).
  • Dost zásadní tiskové chyby v přiloženém manuálu, díky kterým nelze korektně přístroj zprovoznit.
  • Online aplikace, která je sice zdarma obsahuje množství nedostatků, se kterými si laik neporadí a podpora ze strany výrobce (resp. dovozce) je velmi špatná.
  • Není jistota v budoucím přístupu k datům v aplikaci, nelze je nikterak exportovat. Jste odkázáni na libovůli dovozce přístroje.
  • Nelze změnit formát odesílaných dat z GPS přístroje, čímž se stává nekompatibilní s jinými online systémy. Lze jej tedy použít pouze v online aplikaci zdarma, kde jsou již výše uvedené nevýhody.
  • Komunikace s podporou je pouze emailem, při pokusu o telefonní kontakt máte pocit, že všechny obtěžujete a otravujete. Vůbec nemáte pocit zákazníka a to ani v případě, že přístrojů máte 17 ks, jako v našem případě.

Dobrý přístroj, za zajímavou cenu s vysokou užitnou hodnotou, ale velmi špatnou podporou. Pokud by přístroj dovážel a technicky zajišťoval někdo jiný, než spol. GUARDYS, tak by nákup tohoto přístroje byl výhrou pro kohokoliv. Za této situace je potenciál přístroje díky přístupu podpory 30% a jen odborník z něj dokáže vyzískat 70% užitné hodnoty.

Celkově pro nás byl nákup výhodný, užitná hodnota vysoká s ohledem na náklady a o zbytek se stará náš tým techniků bez ohledu na podporu dovozce.

Přidáno: 9. března 2013

• Zaznamenání trasy
  • Při vybití baterie se ztratí všechny záznamy

Celkem OK až na občasné problemy se softwarem a při vybití baterie se nenečtou ani předchozí data

Ověřený zákazník K24.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 4. března 2013

Zakoupeno v K24.cz

• malý, lehký
  • konektor miniUSB, nikoliv microUSB - musím tahat další kabel
  • je nutné záznam konvertovat do gpx přiloženým ezTour (BT747 mi nějak nefunguje)

Hodlám používat pro záznam stop do OpenStreetMap místo telefonu, u kterého rychle odejde baterka. Zatím jsem vyzkoušel jen na dvou krátkých vycházkách a funguje, i když si pořád nejsem jistý, jestli bych víc nevyužil něco jako Columbus V990 s možností audiopoznámek - takhle musím stejně docela často vyndavat telefon kvůli focení značek, typů povrchu cest atd.
Ale za cenu kolem tisícovky mi připadá Holux dobrý.

Garmin GLO 010-01055-15

Garmin GLO 010-01055-15

Jan Ryska Jan Ryska

Přidáno: 10. února 2013

(naposledy upraveno 1. dubna 2013)

• Robustní provedení
  • Malá velikost
  • Své napájení
  • Potíže ze začátku kvůli nekompatibilním aplikacím
  • Nedostačující manuál
  • Nedostačující informace na internetu

Jelikož provozuji geocaching a zakládám mnoho keší, které musí být přesně zaměřeny tak mi dosavadní GPS (mobil) nestačil. Ikdyž jsem použil průměrovací aplikaci v mobilu tak to moc nepomohlo a zaměření bylo velmi nepřesné :-( přemýšlel jsem tedy o GPSce avšak jsem zvyklý na mobilní telefon kam si vše stáhnu přes WIFI a nebo když je nouze vše najdu na mobilním internetu :-) když jsem si párkarát GPSku zkusil moc mi to nesedělo a chtěl jsem zůstat u mobilu ale jak to vyřešit? Garmin GLO byl podle mě vhodný a to i přes vysokou cenu a nedostatek informací na internetu :-) mobil jsem se senzorem propojil ihned a bez problémů (používám placenou verzi programu Locus ve verzi pro android) avšak některé hodnoty byly neplatné a nebylo možné GLO s touto aplikací používat a tak nezbývalo nic jiného než vyřešit vše s programátorem Locusu... nakonec stačila aktualizace Locusu a už to jede tak jak má teda aspon myslím :-)

Nikon GP-N100

Nikon GP-N100

Ověřený zákazník VK Foto Ověřený zákazník

Přidáno: 10. února 2013

Zakoupeno v VK Foto

• Titěrná, rychlá Nikon 1GPS jednotka vhodná i pro blondýnky :-)
  • protože jediný ovládací prvek který musí uživatel aktivně použít je aretační šoupátko které je třeba odjistit při sundavání jednotky.
  • Automatický chod, nevyžaduje žádný aktivní zásah uživatele
  • Nasazeno na těle Nikon 1 pracuje dle manuálu ještě několik hodin po vypnutí fotoaparátu čili bude užírat akumulátor aparátu.
  • Plastová ochranná krytka patice by po sundání mohla mít nějaký držáček k uchycení na tělo GPS, takhle se bude snadno ztrácet a ten kousek plastu stojí kolem stovky.
  • Zabere port na Nikonu 1 čili nelze současně používat GP-N100 spolu s dalším příslušenstvím, například externím bleskem. Což ovšem není problém GP-N100 ale konstrukce Nikon 1 těl.

V řadě Nikon 1 není moc na výběr čili když chcete GPS data ve snímku, musíte koupit GPS 1. Pracuje jak má, je blbovzdorná, mohly by být lépe dořešené detaily - viz námitky proti.
Celkově lze doporučit pokud GPS lokaci snímků chcete a využijete.

Canmore GT-730F

• zařízení načetlo satelity asi 3x za týdení zkoušení

produkt nevyhovuje

Přidáno: 29. ledna 2013

Zakoupeno v Alza.cz

• parametry, výkon, výběr nastavení
  • maličký displej, ještě menší ikonky, návod pro zkušenější uživatele

Měla by se k tomu dodávat lupa, nebo zvětšit displej (vešel by se tam). Návod by měl být obšírnější - i pro úplné začátečníky, i když je ovládání a nastavování při troše praxe jednoduché.

Anonym Anonym

Přidáno: 15. ledna 2013

• Jako u všech podobných modulů je zapnutá statická navigace, tedy vhodné pro automobilovou navigaci. Stačí ji však vypnout a chová se pro můj účel jak má, zaregistruje i 2 kroky... Používám na geocaching a můžu říct, že poznám špatně zaměřenou cache.... přesnost cca 2-3m

Ověřený zákazník nezabloudite.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 19. prosince 2012

Zakoupeno v nezabloudite.cz

• Kompaktní rozměry, přesnost GPS, frekvence záznamu pozice.
  • Cca 12 h provozu na jedno nabití.

Výrobek splňuje vše, co výrobce inzeruje. Spolupráce s mobilním telefonem (Android) bez potíží.

Zobrazuji 481 - 500 ze 500 recenzí 1...21 22 23 24 [ 25 ]