Nejnovější recenze ze sekce GPS lokátory

Přidáno: 27. května 2015

• kompaktní velikost
  • dostatečná výdrž baterie
  • konektor mini USB

Výrobek je vhodným doplňkem pro chytré telefony bez GPS přijímače. Také pro ty telefony, u kterých GPS nevyniká citlivostí.

Zastarale působí mini USB port. Dnes je přece jen běžnější dobíjení přes micro USB. Tedy je nutné s sebou vždy mít mini USB kabel, protože standardní kabel od telefonu nemůžete použít.

Přístroj využívám pro GPS navigaci ve spojení s chytrým telefonema navigačním programem.

Při testování v autě mne překvapily nepravidelné výpadky. Na vině je snad přehřívání přístroje, který jsem měl položený na palubní desce pod čelním sklem za slunečného dne. Při dotyku byl plastový kryt velmi teplý. Předpokládám tedy, že výpadky byly způsobeny přehříváním elektroniky uvnitř přístroje, který nemá žádné větrání.

Pomohlo umístění do prostoru pro zavazadla,kde je přístroj chráněný před přímým vlivem slunce, ale "vidí" satelity přes plastovou vodorovnou přepážku zavazadlového prostoru a přes zadní sklo. Budu testovat dále.

Software:
Pro toho, kdo chce přístroj používat pro data logging, je vhodné použít firemní software Holux ezTour, spojit RCV-3000 s počítačem a nastavit parametry logování podle vlastních preferencí. Program umožňuje - jak je běžné - také exportovat zaznamenané trasy, zobrazovat je v Google Earth a párovat Vaše fotografie s GPS pozicí (pomocí časového údaje).

Software pro Android:
Pro spolupráci s mobilem bez GPS (OS Android) se mi osvědčil program Bluetooth GPS. Je volně ke stažení na portálu GooglePlay. Spojení fungovalo při nastavení "Enable mock GPS provider". Pokud ani pak nedojde ke přenosu GPS dat, je možno experimentovat s dvěma nastaveními programu "Connection Workaround".

Přidáno: 7. května 2015

• Možná tak vzhled
  • Dobrá štěnice na odposlech.
  • Nepřesný
  • GPS signál chytá obtížně i venku
  • Zobrazení v mapě je nejhorší co jsem viděl
  • Nulové outdoorové vlastnosti
  • Samotná aplikace map velmi špatně běží na mobilních - zařízeních, seká se.

Produkt používám střídavě dva roky a moc nerozumím tomu, proč si dělá T-mobile ostudu s takovou věcí, kterou záměrně nenazývám lokátorem.

Canmore GT-730FL-S

Canmore GT-730FL-S

Přidáno: 14. dubna 2015

• Malý rozměr
  • Lehkost
  • Výdrž
  • Extrémní nepřesnost (i několik desítek metrů)
  • Nespolehlivost
  • Startovací doba
  • Nesmyslné pohybové rychlosti
  • Příjem signálu
  • Software

Daný produkt jsem koupil z důvodu nízké hmotnosti a praktičnosti. Přijímač využívám především na sport (běh a cyklistika).
Startovací doba se pohybuje kolem 5-10minut (dle počasí a zástavby),
přesnost naměřené trasy vypadá jako zuby od motorové pily s amplitudou kolem 10 metrů,
místy přijímač uskočí i o několik desítek metrů,
neukazuje korektní rychlost,
ráda jen tak během cesty vypadne ze signálu a objeví se až za 20 minut v nepřesné poloze a probíhající trasu spojí,
software je uživatelsky nepřátelský a nefunguje dobře na PC.

Pokud jste sportovci a chcete to mít jako zpětnou vazbu na Vámi zvládnutou trasu NEdoporučuji. Pokud to opravdu budete používat na phototagging, tak to asi bude "dostatečné" a přidejte si 30-40% k mému hodnocení.

Ověřený zákazník ExaSoft.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 10. dubna 2015

Zakoupeno v ExaSoft.cz

kvalitní produkt

Garmin GLO 010-01055-15

Garmin GLO 010-01055-15

Přidáno: 22. března 2015

• přesnost
  • prodlužuje výdrž baterie v mobilu
  • funguje mi s aplikacemi Locus, Sygic, Geocacing, C:geo, Geocache Placer
  • nerozchodil jsem s aplikacemi Google Maps, Mapy.cz,
  • aplikace Runtastic sice komunikuje, ale po chvíli zdechne, což se s interní GPS nestávalo. Nevím kde je chyba.
  • taháte s sebou o 1 krám víc.

Shodou okolností recenzuji stejný kus jako předchozí hodnotící.

Taktéž jsem ztratil trpělivost s mizerným GPS přijímačem v mobilu. Přesnost precizní + - 3 metry, prakticky bez kolísání i v zalesněném terénu, v údolích či husté zástavbě. Ráno zapnete a hodíte do batohu a nemusíte se o modul starat.

K propojení s většinou aplikací je třeba spustit aplikaci Bluetooth GPS s využitím funkce Simulované polohy, výjimečně komunikuje přímo.

Ověřený zákazník CZC.cz Ověřený zákazník

• Výdrž baterie
  • Podsvícený displej
  • Odolnost IPX6
  • Intuitivní ovládání
  • Pro někoho možná příliš malé písmo
  • Software pro prohlížení map je vcelku složitý

Malé rozměry, vysoká odolnost proti vodě, možnost mít stále při sobě, velká výdrž baterie, využití také jako krokoměr a kompas

Testováno na horském kole na silnici i v lese a drží se signálu jako klíště

Za cenu necelých 1600 Kč jsem dostal spoustu muziky

Produkt bych doporučil všem, kteří chtějí mít zaznamenánu trasu, kterou ujdou/ujedou/uběhnou a nechtějí likvidovat baterii mobilního telefonu.

Jediná výtka je snad pouze k dodávanému software. Ovládání je relativně jednoduché, ale nastavení, aby všechno šlapalo je neskutečně děsivé a to si nemyslím, že jsem nějaký technický antitalent.

Přidáno: 4. března 2015

• Dělá to co chci

Ověřený zákazník suntech.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 26. února 2015

(naposledy upraveno 26. února 2015)

Zakoupeno v suntech.cz

• Odolný,velká výdrž baterie,měří téměř všude, cesty jdou zkouknout a upravovat v programu,který se dá stáhnout.

Canmore GP-101

Canmore GP-101

Ověřený zákazník Alza.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 19. února 2015

Zakoupeno v Alza.cz

Jednoduchý přístroj, pro běhání, na jízdu na kole, Protože jsem vášnivý fotograf, využiji ho také pro získání GPS souřadnice pro mé fotky.

Ověřený zákazník K24.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 26. ledna 2015

Zakoupeno v K24.cz

• Příznivá cena a dobrá citlivost
  • Poměrně nepřesné

NaviLock NL-464US

NaviLock NL-464US

Přidáno: 25. ledna 2015

• Projezdil jsem s nim celou evropu a bez problémů

Velmi vhodné pro řidiče kamionů

Ověřený zákazník LAN-SHOP.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 20. ledna 2015

Zakoupeno v LAN-SHOP.cz

• srozumitelné pokyny,snadné ovládání,výhodná cena,velikost,

Jsem sním velmi spokojen.

Pentax O-GPS1

Pentax O-GPS1

Přidáno: 13. ledna 2015

• Zápis souřadnic i směru focení
  • Rychlý a přesný kompas
  • Astrotracer - dlouhé expozice hvězd (v řádu minut)
  • Jednoduchá navigace
  • Obyčejné baterky moc nevydrží
  • Zabírá sáňky pro blesk

Tuto věcičku jsem si kupoval hlavně proto, abych na fotkách z dovolených věděl, kde přesně jsem je se svou K-5 cvakal :) Využil jsem ale i její ostatní fičury, například astrotracer, s kterým se mi povedlo několik fotek mlhovin bez rozmazání kvůli pohybu hvězd. Gps totiž spolupracuje se snímačem, který se dokáže natáčet ve směru, jaký gps poručí, samozřejmě jen po omezenou dobu. Před každou expozicí hvězdné oblohy je ale potřeba gps znovu zkalibrovat, což znamená vyndat foťák ze stativu a několikrát ho otočit ve třech osách, což je docela opruz. Jinak se ale expozice nemusí povést. Čím blíže k polárce, tím větší úspěšnost.
Jednoduchá navigace funguje tak, že ukazuje vzdálenost vzdušnou čarou k předem zadanému místu. Toto jsem ještě ani jednou nevyužil, ale když se třeba někdy ztratím, tak mi to třeba zachrání život :)
Celkově jsem s tímto velmi zajímavým produkterm od Pentaxu spokojený

Ověřený zákazník Conrad Ověřený zákazník

Přidáno: 31. prosince 2014

Zakoupeno v Conrad

• kapacita baterie a paměti
  • funguje dobře
  • přesnost určení polohy (odcylka max.3m)
  • Bluetooth
  • hmotnost
  • při zastavení velký rozptyl polohy, za pohybu je přesná

pro můj účel sledování a zapisování polohy plně vyhovuje,
má sice větší rozměry a hmotnost než bych potřeboval, ale funguje dobře,
napojení na "navigaci" jsem ještě nevyzkoušel

Ověřený zákazník Conrad Ověřený zákazník

Přidáno: 28. prosince 2014

Zakoupeno v Conrad

S data loggerem je dodán jiný SW, než je popisován v českém překladu manuálu, v originálním manuálu je uveden dodaný SW.

Přidáno: 24. prosince 2014

• ještě nevím jak to rozchodit :(
  • není kompatibilní s Windows 8!!!!!!!!

určitě to bude skvělý produkt. Bohužel není podporován ve Windows 8. takže mě je na nic.

Helmer LK-501

Helmer LK-501

Ověřený zákazník Prijimace.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 11. prosince 2014

Zakoupeno v Prijimace.cz

• veľa funkcií
  • prenosný
  • zatiaľ žiadne

-slovenský návod je veľmi malým písmom

NaviLock NL-302U

NaviLock NL-302U

Ověřený zákazník ŠBB elektro Ověřený zákazník

Přidáno: 10. prosince 2014

Zakoupeno v ŠBB elektro

• po poruše zachování provozu GPS systému, který je závislý na funkci GPS modulu s čipem SiRFstar III

přímá a jedinečná náhrada porouchaného GPS modulu

sice se jedná o předchozí generaci GPS čipu, ale v provozované sestavě nelze použít modernější čip SiRFstar IV

mně známý jediný tuzemský e-shop s dodávkou právě tohoto modelu GPS přijímače

Ověřený zákazník ExaSoft.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 6. prosince 2014

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• Rychlost načtení GPS příjmu i jeho perfektní příjem bez stráty signálu ve městě i v husté zalesněné přírodě.
  • NIC vybral jsem si zboží sám

Výběr kvůli kvalitě

Canmore GT-750FL-S

Canmore GT-750FL-S

Přidáno: 2. prosince 2014

• velmi rychle se chytá
  • dobrá cena
  • dobrá výdrž baterie
  • chatrná konstrukce
  • tlačítko vypnutí a zapnutí náchylné k náhodnému stisknutí
  • funguje přes bluetooth s Androidem bez potíží
  • není aplikace na stažení záznamu a změnu parametrů pro Android ani jiný mobilní systém, stáhnout záznam lze do jen do PC (Windows) a s uričtým laborováním v Linuxu

Chtěl jsem levný a bezproblémový GPS datalogger modul pro synchronizaci fotek. Tento splnil mé očekávání, i když bych chtěl aplikaci, která by dokázala stáhnout záznam a upravit parametry pro mobilní telefon. Zatím je toto možné pouze pomocí PC. Některé konkurenční dataloggery toto umí. Též by neškodila bytelnější nejlépe voděodolná konstrukce a nějaké poutko nebo prostě "očko" aby se modul mohl například pověsit zvenku na batoh. K účelu pro který jsem zařízení koupil však nakonec vyhovělo na výbornou.

Zobrazuji 421 - 440 ze 500 recenzí 1...20 21 [ 22 ] 23 24...25